Śniadanie dla mamy nie tylko na Dzień Matki

Niech ten dzień będzie wyjątkowy od samego początku. Przygotuj dla swojej mamy uroczyste, prawdziwie królewskie śniadanie z okazji Dnia Matki. Podpowiadamy, jak to zrobić.


Wszyscy chcemy, by nasze mamy żyły długo i szczęśliwie. Warto zacząć od zdrowej diety, która przy okazji może być również bardzo smaczna. A może by tak zacząć dzień od pysznego, rozpływającego się w ustach sera? Postaw na kozi lub owczy ? to prawdziwa uczta dla podniebienia. 

Trochę słodyczy

Choć podróżowanie jest obecnie bardzo utrudnione, możesz zabrać swoją mamę w niesamowitą kulinarną podróż. Do uroczystego śniadania dorzuć pyszny dżem mandarynkowy czy figowy - prosto z Grecji! Ekologiczny, ze składników wysokiej jakości ? uśmiech mamy gwarantowany!

Na deser proponujemy domowe ciasteczka. Nawet, jeśli nie umiesz ich upiec samodzielnie, możesz swoją mamę zaskoczyć. Wyrabiane ręcznie ciasto, ekologiczne, wysokiej jakości składniki ? mama na pewno będzie oczarowana i doceni Twoje starania.

Zdrowie na śniadanie

A co do picia? Może zamiast kawy, lepiej coś pysznego, słonecznego i zdrowego? Naturalny sok z mirabelek posiada działanie antynowotworowe i przeciwmiażdżycowe. To bogactwo witamin i składników mineralnych, które wzmacniają cały organizm i przyczyniają się do dobrego samopoczucia.

Podobnie, cudowne właściwości zdrowotne posiada sok z jagód kamczackich. Można go podać w eleganckim kieliszku - barwą przypomina dobre wino. Jagody kamczackie posiadają działanie antyoksydacyjne. W ich składzie znajdziemy witaminy: A, C i B oraz minerały: potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, jod i miedź. Jagody kamczackie spowalniają rozwój jaskry, wspomagają działanie układu pokarmowego i krążenia, a także pomagają w zakażeniach o charakterze bakteryjnym. Po takim zdrowym śniadaniu mama na pewno będzie pełna energii i witalności.